497757-2021 - Frivillig förhandsinsynSverige-Tyresö: Installation av elektrisk utrustning
Meddelande om frivillig förhandsinsyn
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Elarbeten i avloppspumpsstationer
Referensnummer: 2021/KSUH 0102
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
51110000 Installation av elektrisk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Tyresö kommun genomför härmed en frivillig förhandsinsyn, med avsikt att direktupphandla/teckna ett ramavtal om Elarbeten i avloppspumpsstationer enligt Lag (2016:1146) om upphandling inom försörjningssektorerna (LUF), 19 kap §7.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45317000 Övriga elinstallationsarbeten, 45332200 VA-arbeten, 51100000 Installation av elektrisk och maskinteknisk utrustning, 51110000 Installation av elektrisk utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen