See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Stationära och Portabla Oxygenkoncentratorer
Beskrivning: Stationära och Portabla oxygenkoncentratorer avsedda att användas av enskilda patienter i hemmiljö, inklusive vård i hemmet, samt i sjukhusliknande vårdmiljöer. Med sjukhusliknande vårdmiljö avses exempelvis avancerad hemsjukvård, korttidsboenden eller andra vårdmiljöer utanför sjukhus med likvärdiga medicinska krav.
Intern identifierare: 2025-O001412
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 33157000 Utrustning för gasbehandling och annan andningsstödjande utrustning, 33157400 Andningsapparater för medicinskt bruk, 33157810 Utrustning för syrgasbehandling
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Administrativa föreskrifter
Beskrivning: Stationära och Portabla oxygenkoncentratorer
Intern identifierare: 1839501-0
Huvudklassificering (cpv): 33157400 Andningsapparater för medicinskt bruk
Ytterligare klassificering (cpv): 33157000 Utrustning för gasbehandling och annan andningsstödjande utrustning, 33157810 Utrustning för syrgasbehandling
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Generella krav
Intern identifierare: 1839502-1
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: A Stationär normalflöde - Kravspecfikation och utvärdering
Intern identifierare: 1839503-2
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: B Stationär högflöde - Kravspecfikation och utvärdering
Intern identifierare: 1839505-3
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: C Stationär lågflöde - Kravspecifikation och utvärdering
Intern identifierare: 1839506-4
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: D Portabel pulsat flöde - Kravspecifikation och utvärdering
Intern identifierare: 1839507-5
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: E Portabel pulsat flöde light - Kravspecfikation och utvärdering
Intern identifierare: 1839508-6