497831-2022 - ResultatSverige-Bromma: Transportutrustning och transporthjälpmedel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Eldrivna arbetsfordon
Referensnummer: UH-2022-9
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
FRA avser att teckna ramavtal gällande mindra elbilar för interna transporter.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Värdet på upphandlingen beräknas vara 3 500 000 under avtalsperioden.
Takvolym är 20 fordon.