497976-2017 - ResultatSverige-Uppsala: Instrument för kontroll av fysikaliska egenskaper
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
X-ray diffractometer
Referensnummer: UH-2016/71
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38400000 Instrument för kontroll av fysikaliska egenskaper
II.1.4.
Kort beskrivning
An X-ray diffractometer for the Ångström Laboratory in Uppsala.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
38400000 Instrument för kontroll av fysikaliska egenskaper, 38900000 Diverse mät- och provinstrument
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen