497995-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
O06 Prefabricated substation
Referensnummer: UH-2021-64
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31000000 Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning
II.1.4.
Kort beskrivning
Frame Agreement for O06, 1x800 kVA. Prefabricated Secondary Substations (12kV/420V, 24kV/420V).
Validy time for the Frame Agreement: 2022-03-02 to 2025-02-28 with the possibility to prolong 1+1 year.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 25 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
65000000 El-, vatten- och energiverk, 65300000 Eldistribution och tillhörande tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen