2. Förfarande
Förfarande
Titel: Mejeri och ost
Beskrivning: Bodens kommun inbjuder er här med att lämna anbud på mejeri och ost till kommunens enheter tex. förskolor, skolor och äldreboenden etc. Uppdraget omfattar att leverera avtalade livsmedelsartiklar till kommunens enheter stora såväl som små inom Bodens Kommun. I uppdraget ingår anskaffning, lagerhållning och leverans. Kommunen avser att teckna ramavtal med en (1) leverantör.
Intern identifierare: AUN 2024-621
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande utan föregående meddelande om upphandling
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 15500000 Mejeriprodukter
Ytterligare klassificering (cpv): 15510000 Mjölk och grädde, 15540000 Ostprodukter, 15541000 Ost, 15550000 Blandade mejeriprodukter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Mejeri och ost