SLSO har genom Hjälpmedel Stockholm uppdrag att tillhandahålla skumplastfåtöljer (ISO 181006). Skumplastfåtöljerna är individuellt utformade och kan förskrivas till patient med svår sittproblematik som inte klarar att sitta i vanlig fåtölj.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen