498032-2017 - ResultatSverige-Lund: Släp-, påhängsvagnar och fraktcontainrar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Halkbekämpningsutrustning 2017.
Referensnummer: SN 2017/0533
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34220000 Släp-, påhängsvagnar och fraktcontainrar
II.1.4.
Kort beskrivning
För att stärka upp vår vinterberedskap behöver vi köpa in 2 styck kombispridare på lastväxlarram med GPS-styrd spridning.
Vi vill även kunna beställa upp till 3 styck bogserade kombispridare.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34223000 Släp- och påhängsvagnar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen