498033-2017 - ResultatSverige-Göteborg: Motorfordon
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
IL/IC fordon.
Referensnummer: 0438/17UH-2017-29
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34100000 Motorfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Räddningstjänsten Storgöteborg ska köpa in tre (3) fabriksnya ledningsfordon. Fordonen ska levereras ombyggda invändigt enligt kravspecifikation.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen