See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Skeppstekniska konsulttjänster
Beskrivning: Sveriges geologiska undersökning (SGU) avser att teckna ramavtal avseende skeppstekniska konsulttjänster för att säkerställa att korrekta underlag finns vid underhåll, reparationer och dylikt avseende SGU:s fartyg.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50241000 Reparation och underhåll av skepp
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101065:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 50240000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster avseende sjöfart och annan utrustning, 71300000 Ingenjörstjänster