49815-2023 - ÄndringSverige-Gävle: Medicinsk utrustning
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Undertrycksbehandling
Referensnummer: RS 2022/2503
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Regionen har för avsikt teckna avtal med upp till tre (3) leverantörer per delområde för leverans av utrustning för undertrycksbehandling.