Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skolskjutsverksamhet.
Referensnummer: UH-2017-182
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
II.1.4.
Kort beskrivning
Målet med upphandlingen är att teckna ett avtal med en leverantör som kan tillgodose kommunens behov av skolskjutsverksamhet samt transporter vid utflykter, badtransporter etc.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 60 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Skolskjutsverksamhet, Staffanstorps kommun.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Kontraktets, ramavtalets eller det dynamiska inköpssystemets löptid Start: 01/07/2018Slut: 30/06/2023
Detta kontrakt kan förlängas: ja
Beskrivning av förlängning:
2 år
Skolskjutsverksamhet Svedala kommun.
Del nr: 2