498220-2018 - ÄndringSverige-Stockholm: Bygg- och anläggningsarbeten: förskolebyggnader
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Nybyggnation förskola Flyttfågeln
Referensnummer: 2018-00457
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45214100 Bygg- och anläggningsarbeten: förskolebyggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Objektet avser nybyggnad av förskola om 8 avdelningar samt angränsande markarbeten på granntomt.
Byggnaden ska miljöcertifieras.