498284-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Märsta: Gatsten
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Marksten, kantsten, plattor, stenmurar m.m
Referensnummer: UH-2018-153
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44113140 Gatsten
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser inköp av marksten, kansten, plattor, stenmurar m.m
Två (2) leverantörer kommer att tilldelas kontrakt enligt rangordning.
Avtalstiden är tre (3) år med option på förlängning ett (1) år.
Anbudsgivare kan bara lämna anbud på hela kontraktet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 12 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen