498329-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Huddinge: Programvara och informationssystem
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
e-tjänsteplattform
Referensnummer: UH-2017-032
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48000000 Programvara och informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar avtal avseende e-tjänsteplattform med tillhörande tjänster såsom konsulttjänster, mobil-app, betalningsfunktion, support och back-up mm.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48000000 Programvara och informationssystem, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning, 72400000 Internettjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen