Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tjänstekort med tillhörande funktionstjänster.
Referensnummer: KLF 2017/1517
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 30191140 Tillbehör för personlig identifiering
II.1.4.
Kort beskrivning
Tjänstekort.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 5 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 30191140 Tillbehör för personlig identifiering, 30233300 Smartkortläsare, 35123400 Passerkort, 42961100 Passerkontrollsystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandling av tjänstekort med funktionstjänster.