See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling 2026/562 av reparationsberedskap sjökabel
Beskrivning: Svenska kraftnäts upphandling 2026/562 av reparationsberedskap sjökabel Svenska kraftnät äger och förvaltar sjökabelanläggningar för transmission av elkraft mellan Sverige och våra grannländer i Danmark, Polen, Litauen samt Finland. Behov finns att upphandla ett nytt reparationsavtal för befintliga sjökabelanläggningar för att säkerställa driftförmåga på dessa anläggningar. Hälsningar Anders Hall
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 31321400 Undervattenskabel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:128314:Lot:1