2. Förfarande
Förfarande
Titel: Drift och bemanning Återvinningscentraler Ronneby kommun
Beskrivning: Ronneby Miljö och teknik AB upphandlar drift och bemanning av kommunens återvinningscentraler utanför ordinarie arbetstid samt tömning och transport av avfall till behandlingsanläggning.
Intern identifierare: 24/27
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90500000 Avfallstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 90510000 Avfallshantering, 90512000 Avfallstransport, 90513000 Hantering av ofarligt avfall, 90520000 Hantering av radioaktivt, giftigt, medicinskt och farligt avfall
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Bemanning Återvinningscentraler Ronneby kommun