498594-2017 - ResultatSverige-Västerås: Hälso- och sjukvård samt socialvård
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Psykoterapi.
Referensnummer: DU-UPP17-0179
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
II.1.4.
Kort beskrivning
Aktuell upphandling.
Region Västmanland (köpare) genomför upphandling avseende ramavtal för psykoterapitjänster i enlighet med vad som beskrivs i förfrågningsunderlaget.
Vi söker efter leverantörer med hög kompetens och erfarenhet från specialistpsykiatri.
Denna upphandling ersätter nuvarande avtal, DU-UPP13-094 som löper ut 2017-12-31. Det kan finnas avrop som pågår även efter avtalstiden.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85121270 Psykiatrisk eller psykologisk vård
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen