2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal för Resebyråtjänster
Beskrivning: Upphandlingen avser Lerums kommuns behov av en heltäckande resebyråservice för tjänsteresor samt övriga typer av resor föremål för samtliga avtalsanvändare. Detta omfattar bl.a. bokning av alla typer av färdmedel/transporter och logi/övernattning inrikes och utrikes i hela världen.
Intern identifierare: KS23.261
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 63000000 Kringtjänster för transporter; resebyråtjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 63510000 Resebyråtjänster och liknande tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000