498655-2024 - Resultat
Sverige – Anläggningsarbete – Ramavtal för mindre anläggningsarbeten
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal för mindre anläggningsarbeten
Beskrivning: Beställaren genomför en upphandling av ramavtal för mindre anläggningsarbeten och avser ingå ramavtal med tre vinnande anbudsgivare för avrop enligt särskild fördelningsnyckel (volymfördelning) och fem vinnande anbudsgivare för avrop med förnyad konkurrensutsättning.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93269:Lot:1