498663-2017 - ResultatSverige-Linköping: Korrekturläsning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal för språkgranskningstjänster.
Referensnummer: LiU-2017-01701
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79821100 Korrekturläsning
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79552000 Ordbehandling, 92312211 Skrivbyråtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen