Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Webbkonsulttjänster för support och utveckling av webbplatser.
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48983000 Programvara för utveckling
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser Webbkonsulttjänster för utveckling och support av kommunens webbplatser, inklusive underdomäner. Uppdraget kan även innefatta utveckling och support av nya e-tjänster- och appar.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48983000 Programvara för utveckling, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72212517 Programvaruutvecklingstjänster för IT, 72222300 IT-tjänster, 72230000 Utveckling av kundanpassad programvara
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen