Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Glasmästeritjänster.
Referensnummer: 17/19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45441000 Glassättning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser Ronneby Kommun, AB Ronneby Industrifastigheter och AB Ronnebyhus behov av glasmästeritjänster vid underhåll och reparationer av fastigheter mm inkl det material som åtgår vid respektive arbete, i omfattning och villkor enligt denna förfrågan.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen