498706-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd – IT-konsulttjänster - IT-konsultlösningar
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelIT-konsulttjänster - IT-konsultlösningar
BeskrivningDenna upphandling omfattar Konsulttjänster inom fyra olika områden: Verksamhetens IT-behov, Ledning av IT-projekt, IT-säkerhet samt Arkitektur och utveckling. Upphandlingen riktar sig till anbudssökande som kan leverera samtliga kompetensområden och roller inom de fyra områdena. Ramavtalet kommer att kunna användas av Avropsberättigad vid Avrop som omfattar flera Konsulter med kompetenser som sträcker sig över fler än ett område. Det vill säga, Ramavtalet kan endast nyttjas vid avrop som omfattar minst två (2) Konsulter med olika kompetenser och dessa kompetenser ska återfinnas inom minst två (2) av de fyra (4) områdena.
Intern identifierare23.3-1688-2024
Typ av förfarandeSelektivt
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelGenerella krav och informationsfrågor