498761-2021 - ResultatSverige-Luleå: Golvbeläggning och väggbeklädnad
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
ramavtal -entreprenad och reparationsarbeten - golv
Referensnummer: 202101
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45430000 Golvbeläggning och väggbeklädnad
II.1.4.
Kort beskrivning
Arbetena omfattar:
- Reparationsarbeten.
- Mindre entreprenader vid om-, till- och mindre nybyggnationer
- Mattläggning och golvslipning. Inkl HLU arbeten (hyresgäststyrt lägenhets underhåll), där hyresgästen har möjlighet att låta utföra nya ytskikt på golv (mattor), samt golvslipning (inkl parkettgolv)
- Läggning av våtrums matta (golv och väggar)
-Uppdrag enligt MEPS-kalkyl
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45430000 Golvbeläggning och väggbeklädnad, 45432110 Golvläggning, 45432111 Läggning av mjuka golv
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen