Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Operationsmikroskop, Neuro
Referensnummer: MTH 2021-0091, 21RS2649
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser 1 st. operationsmikroskop för leverans till verksamhetsområde neurokirurgi, Område specialiserad vård med placering på Universitetssjukhuset Örebro.
Upphandlingen omfattar även option på teknisk serviceutbildning samt option på underhållsavtal.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33162100 Utrustning för operationssalar, 38510000 Mikroskop
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen