49878-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Anläggningsarbete – Förstärknings- och cykelåtgärder längs Söder Mälarstrand
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelFörstärknings- och cykelåtgärder längs Söder Mälarstrand
BeskrivningFörstärknings- och cykelåtgärder längs Söder Mälarstrand mellan Pålsundsbron och Reimersholmsbron.
Intern identifierareT2023-02972
Typ av förfarandeSelektivt
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 45233162 Anläggningsarbeten för cykelvägar, 45233260 Anläggningsarbeten för gångvägar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareFörstärknings- och cykelåtgärder längs Söder Mälarstrand