2. Förfarande
Förfarande
Titel: MISSIM MK3 RR2ML
Beskrivning: Enligt upphandlingsdokumenten
Intern identifierare: 25FMVU4244
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande utan föregående meddelande om upphandling
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 35700000 Elektroniska försvarssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Anskaffning av MISSIM MK3 RR2ML (Low band). I och med att MISSIM MK2 redan används i den dagliga verksamheten inom APR39, HKP14 & HKP16, finns det en god kunskap och erfarenhet av systemet, vilket medger omgående tillgänglighet och användning och möjliggör ett effektivt införande av nästa version. Detta uppdrag avser anskaffning för att tillgodose Försvarsmaktens behov av 4st MISSIM MK3 RR2ML och 2st reservbatterier samt en 2-dagarsutbildning.
Intern identifierare: MISSIM MK3 RR2ML