See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Systemförvaltare inom IT-infrastruktur med inriktning virtualisering
Beskrivning: SMHI efterfrågar en (1) konsult inom IT-infrastruktur som specialiserat sig inom teknikområdet Virtualisering/Kubernetes med VMware som basinfrastruktur. Konsulten kommer under uppdragstiden hos oss att förstärka organisationen då vi kommer utveckla nya infrastrukturmiljöer och samtidigt hitta rätt bemanningsnivå.
Intern identifierare: 2024/1048/2.3.1
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Generell del
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Se upphandlingsdokumentet