Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Diskdesinfektor för flexibla endoskop
Referensnummer: UE/180144
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33191000 Utrustning för sterilisering, desinfektion och hygien
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser avropsavtal på diskdesinfektorer för flexibla endoskop samt underhållsavtal. Uppskattat behov är återinvestering av 4 st. maskiner.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej