Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Information Kommunikationstjänster
Referensnummer: NV-03417-20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79342000 Marknadsföring
II.1.4.
Kort beskrivning
Information om kommande upphandling av kommunikationstjänster.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79341000 Reklam, 79341100 Reklamrådgivning, 79341200 Managementtjänster avseende reklam, 79341400 Reklamkampanjer, 79416000 Public relations, 79822500 Grafisk formgivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Informationen i sin helhet bifogas i separat dokument
Naturvårdsverkets nuvarande ramavtal för kommunikationstjänster är indelade i områdena strategiska kommunikationstjänster, operativa kommunikationstjänster, webbyråtjänster och mötesfacilitering
Obs!
Det kommande ramavtalet innehåller justerade delområden vilket inte framgår av den här annonsen då syftet endast är att informera om kommande upphandling.