498976-2024 - Resultat
Sverige – Reklam – Upphandling av ramavtal avseende kreativa kommunikations- och produktionstjänster
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelUpphandling av ramavtal avseende kreativa kommunikations- och produktionstjänster
BeskrivningDenna upphandling avser kreativa kommunikations- och produktionstjänster. Syftet med denna upphandling är att teckna ramavtal med en leverantör som ska stödja Pensionsmyndigheten vid genomförandet av myndighetens informations- och konsumentuppdrag, vilket kräver varierande och komplexa behov av tjänster inom kreativ kommunikation de närmaste åren.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79341000 Reklam
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:85897:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 79341100 Reklamrådgivning, 79341400 Reklamkampanjer, 79342000 Marknadsföring, 92111210 Reklamfilmsproduktion, 92111220 Produktion av reklamvideor, 92111250 Produktion av informationsfilm, 92111260 Produktion av informationsvideor, 22462000 Reklammaterial
Optioner
Beskrivning av alternativenAnbudsgivaren ska vid behov kunna tillhandahålla en webbaserad samarbetsyta där parterna kan dela information och kampanjrelaterat material.