49913-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Jönköping: Skogstjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal åtgärder skyddsvärda träd.
Referensnummer: Dnr 511-186-2017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77200000 Skogstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av ramavtal avseende entreprenörer för frihuggning, förstagångshamling, restaureringshamling, beskärning, kronstabilisering och veteranisering av skyddsvärda träd.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
77211300 Trädröjning, 77211400 Trädfällning, 77211500 Trädvård, 77313000 Parkskötsel, 77314000 Markskötsel, 77341000 Beskärning av träd
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen