499167-2023 - ÄndringSverige-Göteborg: Reparation, underhåll och tillhörande tjänster för fordon och liknande utrustning
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hyra av elektrifierade arbetsmaskiner
Referensnummer: SMF-2023-02780
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50100000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster för fordon och liknande utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen syftar till att teckna ramavtal för inhyrning av elektrifierade (batteridrivna eller kabeldrivna) arbetsmaskiner så som minidumper, kompaktgrävare, hjullastare, liftar, laddutrustning mm.