Typ av upphandlande myndighet Annan typ: Kommunalt bolag
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Reparationer, service och underhåll av Storköksutrustning
Referensnummer: 22-0373
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50882000 Reparation och underhåll av restaurangutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet omfattar följande tjänster:
Reparations-, service- och underhållsarbeten samt ominstallation av befintlig storköksutrustning efter att garantitiden gått ut. Befintlig utrustning är i varierande ålder och skick samt består av ett väldigt stort antal olika fabrikat. Avtalet omfattar i viss mån även installation av ny storköksutrustning. Ny storköksutrustning tillhandahålls som regel av Liseberg.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 50532000 Reparation och underhåll av elektriska maskiner, apparater och tillhörande utrustning, 51542100 Installation av maskiner för matframställning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen