499242-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Lund: Mobila byggnader och modulbyggnader
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förhyrning av bodar, Sjukhusområdet Malmö
Referensnummer: 80010000-402764-20428
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44211100 Mobila byggnader och modulbyggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser att tillgodose beställarens behov av egen förhyrning av bodar för tillfälliga personalutrymmen för yrkesarbetare och kontorsplatser på entreprenadområdet.
Bodarna ska bland annat innehålla matplats, dusch- och tvättmöjligheter, toalett samt kontor.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
43300000 Maskiner och utrustning för byggnadsarbeten, 43327000 Prefabricerad utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen