Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Containertjänster
Referensnummer: SN-2020-1217
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 63111000 Containerhantering
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget avser containertjänster och innefattar hyra, utkörning och utställning, hämtning och tömning av containrar. Uppdraget kräver en leverantör med brett sortiment av containrar och med en miljömässig hantering av de material som omhändertas.
Ramavtalets löptid är 24 månader med möjlighet till förlängning 12 + 12 månader.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 44613000 Stora containrar, 90510000 Avfallshantering, 90512000 Avfallstransport
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen