499277-2023 - ÄndringSverige-Eskilstuna: Underhåll av gatubelysning
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drift och underhåll av offentlig belysning i Eskilstuna kommun
Referensnummer: MS 22.108
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50232100 Underhåll av gatubelysning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen och kommande ramavtalet omfattar drift och underhåll av offentlig belysning på allmän mark som gator, vägar, gång- och cykelvägar, gång- och cykel tunnlar, motionsspår, fritidsanläggningar och andra ytor inom Eskilstuna kommun.