499301-2024 - Resultat
Sverige – Anläggningsarbete – Ramavtal för mindre anläggningsarbeten
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal för mindre anläggningsarbeten
BeskrivningBeställaren genomför en upphandling av ramavtal för mindre anläggningsarbeten och avser ingå ramavtal med tre vinnande anbudsgivare för avrop enligt särskild fördelningsnyckel (volymfördelning) och fem vinnande anbudsgivare för avrop med förnyad konkurrensutsättning.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93269:Lot:1