499303-2017 - PlaneringSverige-Stockholm: Teknisk analys eller konsulttjänster
Förhandsmeddelande för kontrakt på försvars- och säkerhetsområdet
Tjänster
direktiv 2009/81/EG
II.1.
Den upphandlande myndighetens/enhetens benämning på upphandlingen
Avtal Stöd till PL inom Taktiska Datalänkar.
II.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 17: Arkitekttjänster, tekniska konsulttjänster och integrerade tekniska tjänster, stadsplanering och landskapsarkitektur, därmed sammanhängande vetenskapliga och tekniska konsulttjänster, teknisk provning och analys
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande:
SE Sverige