499335-2021 - ResultatSverige-Stockholm: Fotoutrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hyperspektral SWIR kamera/Hyperspectral SWIR camera
Referensnummer: FOI-2021-949
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38650000 Fotoutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Hyperspektral SWIR kamera enligt specifikation.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas), 38600000 Optiska instrument, 38651000 Kameror
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen