See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kommunikationsbyrå
Beskrivning: Kommunikationstjänster inom kommunikationsutveckling, trycksaksproduktion samt content creation.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Anbudsområde A - Kommunikationsutveckling
Beskrivning: Kommunikationsutveckling Uppskattat värde för hela ramavtalsperioden: ca 2 miljoner kr Maximalt värde som får avropas under hela ramavtalsperioden: 2,5 miljoner kr
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93145:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 79340000 Reklam och marknadsföring, 79342000 Marknadsföring, 79413000 Konsulttjänster för marknadsföring, 22000000 Trycksaker och tillhörande produkter
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anbudsområde B - Trycksaksproduktion
Beskrivning: A) Trycksaksproduktion Uppskattat värde för hela ramavtalsperioden: ca 3,5 miljoner kr Maximalt värde som får avropas under hela ramavtalsperioden: 4 miljoner kr
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93145:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Anbudsområde C - Content Creation
Beskrivning: Content Creation Uppskattat värde för hela ramavtalsperioden: ca 2,6 miljoner kr Maximalt värde som får avropas under hela ramavtalsperioden: 3 miljoner kr
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93145:Lot:3