Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tryckeritjänster
Referensnummer: UE/180191
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79820000 Trycktjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Inbjudan att inkomma med ansökan om att få lämna anbud i upphandling av tryckeritjänster.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Tryckeritjänster Område A
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79820000 Trycktjänster, 79800000 Tryckning och tillhörande tjänster, 22000000 Trycksaker och tillhörande produkter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Omfattar tryck av informationsmaterial för landstingets verksamheter, för successiva uttag och leveranser under avtalsperioden. Med informationsmaterial menas bl a broschyrer (enkla och kvalificerade), kataloger, årsredovisningar, personaltidning, affischer med mera.
Tryckeritjänster Område B
Del nr: 2
Tryck av typen banderoller, roll-ups, skyltar, eurosizeaffischer, fondväggar, flaggor med mera.