499431-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Sala: Diverse livsmedel
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skafferivaror
Referensnummer: 2017/1421
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15800000 Diverse livsmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av skafferivaror för ej storköksrelaterad verksamhet inom Sala kommun, exempelvis fritidsverksamhet, daglig verksamhet eller äldreboenden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
03142500 Ägg, 15300000 Frukt, grönsaker och liknande produkter, 15332200 Sylt och marmelader, fruktgeléer, frukt- eller nötpuré och -massa, 15500000 Mejeriprodukter, 15610000 Sädesprodukter, 15810000 Brödprodukter, färska bakverk och kakor, 15820000 Skorpor och kex; bakverk och kakor med konserveringsmedel, 15860000 Kaffe, te och liknande produkter, 15870000 Smaktillsatser och kryddor, 15890000 Diverse livsmedel och torrvaror, 15894700 Charkuterivaror, 15896000 Djupfrysta livsmedel, 15980000 Alkoholfria drycker
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen