49948-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Eskilstuna: Socialvård och tillhörande tjänster
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Stödboende 16-20 år och boende med stöd från 21 år
Referensnummer: TK 21.072
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85300000 Socialvård och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser ramavtal för Stödboende barn och unga 16-20 år och boende med stöd vuxna från 21 år. Upphandlingen är uppdelad i två anbudsområde;
* Stödboende barn och unga 16-20 år
* boende med stöd vuxna från 21 år
Ramavtal kommer att tecknas med samtliga leverantörer som uppfyller samtlig generella och samtliga specifika krav för de anbudsområden som anbudet avser.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85310000 Socialt arbete, 85311000 Social omsorg med inkvartering, 85311300 Barn- och ungdomsomsorg
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen