499486-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – System- och stödtjänster – Trafikledningssystem till Botkyrka Kommun
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTrafikledningssystem till Botkyrka Kommun
BeskrivningIT-system till Teknik- och Fastighetsförvaltningens transportcentral för planering av anropsstyrd trafik av bland annat elever och äldre i Botkyrka Kommun.
Intern identifierareTFN/2024:00257
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72250000 System- och stödtjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 48300000 Programvara för dokumentredigering, ritning, bildhantering, schemaläggning och produktivitet, 48810000 Informationssystem, 72250000 System- och stödtjänster, 72262000 Utveckling av programvara, 72263000 Programimplementation
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareTrafikledningssystem till Botkyrka Kommun