Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Uppställning av fordon, containers och båtar samt skrotning av fordon
Referensnummer: SK2022-0446
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50190000 Skrotning av fordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget med upphandlingen är att teckna avtal med en leverantör för uppställning av fordon, containers och båtar, skrotning av fordon samt övrig förvaring och uppställning för Sollentuna kommun.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 7 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 50190000 Skrotning av fordon
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen