Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av konsulter inom strategiskt affärsstöd
Referensnummer: 2019-047
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling
II.1.4.
Kort beskrivning
Härmed inbjuder Stockholm Globe Arena Fastigheter AB leverantörer att inkomma med anbudsansökan på upphandling av konsulter inom strategiskt affärsstöd enligt de förutsättningar som anges i detta upphandlingsdokument jämte bilagor.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79410000 Företags- och organisationsrådgivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Härmed inbjuder Stockholm Globe Arena Fastigheter AB leverantörer att inkomma med anbudsansökan på upphandling av konsulter inom strategiskt affärsstöd enligt de förutsättningar som anges i detta upphandlingsdokument jämte bilagor. Se vidare upphandlingsdokumenten