499647-2023 - ResultatSverige-Örebro: Medicinsk utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Operationsmikroskop, Öron
Referensnummer: MTH 2019-0101-c
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser 2 st. operationsmikroskop för leverans till verksamhetsområde huvud, hud och plastikkirurgi, Område specialiserad vård med placering på Universitetssjukhuset Örebro.
Upphandlingen omfattar även option på ytterligare 1 st. utrustning till område specialiserad vård, option på teknisk serviceutbildning samt option på underhållsavtal.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33162100 Utrustning för operationssalar, 38510000 Mikroskop
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen